0
Your Cart
No products in the cart.

LİKYA YOLU TARİHİ

Likya Yolu tarihi

Likya Yolu, antik çağda Likya bölgesinde yaşayan halklar tarafından kullanılan bir yol ağıdır. Bu yol ağı, Akdeniz kıyısında yer alan Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanmaktadır ve toplamda yaklaşık 500 km uzunluğundadır.

Likya Yolu’nun tarihi, antik döneme kadar uzanmaktadır. Bölgede, M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanan birçok antik yerleşim yeri bulunmaktadır. Likya Yolu, antik dönemde bu yerleşim yerlerini birbirine bağlamak için kullanılan bir yol ağı olarak önemli bir rol oynamıştır.

Likya Yolu’nun günümüzdeki turistik kullanımı ise 1999 yılında Kate Clow tarafından başlatılmıştır. Clow, bölgedeki eski yolları birleştirerek Likya Yolu’nu oluşturmuştur. Yol, dünya çapında yürüyüş tutkunları tarafından popüler hale gelmiştir.

Bugün Likya Yolu, tarih, doğa ve kültür açısından zengin bir yürüyüş rotası olarak kabul edilmektedir. Yol üzerinde birçok antik kent, mezarlık, tiyatro, tapınak ve diğer tarihi kalıntılar yer almaktadır. Ayrıca bölgenin doğal güzellikleri de oldukça etkileyicidir ve yürüyüş rotası boyunca sırtınızda taşıdığınız çantanızla birlikte eşsiz bir deneyim sunar.

Add a Comment

Your email address will not be published.

United Kingdom
Travel to

United Kingdom

Quick booking process

Talk to an expert