0
Your Cart
No products in the cart.

Ağrı Dağı Zirve Tırmanışı (5137 metre) (3-4-5-6-7-8 Ağustos)

Ağrı Dağı,  Türkiye’nin doğu bölgesinde, Ermenistan ve İran sınırlarında yer alan çift zirveli bir yanardağdır. (Büyük Ağrı 5137m ve Küçük Ağrı/Küçük Ağrı 3896m). İncil’deki Yaratılış kitabına göre burası Nuh’un Gemisi’nin mistik son dinlenme yeri olmakla birlikte, Türkiye’nin En Yüksek ve En Büyük Yanardağı’nın muhteşem manzarasını arayanlar için en zorlu maceralardan biridir.

 1. Gün: Havaalanından Doğubayazıt’a
 • Rehberimizle İç Hatlar Havaalanında (Van/Ağrı/Iğdır) buluşup Doğubayazıt’a doğru yola çıkacağız (1-2 saat). Yolda adını Osmanlı zamanında alan muhteşem Muradiye Şelalesine uğrayacağız. Doğubayazıt’taki otelimize giriş. Yerel bir restoranda hoş geldiniz yemeği. Rehberimiz program brifingi verecek ve son ekipman kontrolünü yapacak.
 • Geceleme otelde (Doğubayazıt).
 1. Gün: Kamp 1’e Çıkış

Kahvaltıdan sonra minibüsle 2200 m yükseklikteki Cevirme Köyü’ne transfer. Tüm bagajları katırlarla Kamp 1’e aktaracağız. Cevirme köyünden (2200 m) Kamp 1’e (3200 m) tırmanışımıza başlayacağız. Kamp 1’de yiyecek, içecek ve su bizim için hazır olacak. Birlikte çadırlarımızı ve yataklarımızı kuracağız. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve yarın için kısa brifing // 22:00’da ışıklar sönecek. Geceleme Çadırda (Ararat Kampı 1).

 1. Gün: İklimlendirme Yürüyüşü ve Kamp 1’e Dönüş
 • Vücudunuzun yüksekliğe uygun şekilde uyum sağlamasına yardımcı olmak için, kahvaltıdan sonra paketli öğle yemeği alıp 4000 m’ye yürüyeceğiz. 4000 m’de 30-60 dakika kalın, fotoğraf çekin, kır çiçeklerini keşfedin ve volkanik manzarayı görün. Kamp 1’e geri dönün ve dinlenin, öğleden sonra serbest zaman. Akşam yemeği yiyin ve yarın için kısa bir brifing // 22:00’da ışıklar sönsün.
 1. Gün: Kamp 2’ye Giriş
 • Kahvaltıdan önce bagajlarınızı ve çadırlarınızı katırlarla Kamp 2’ye transfer edilmek üzere hazırlayın. Kahvaltıdan sonra Kamp 2’ye (4200 m) tırmanışımıza başlayacağız. Akşam yemeğinden önce rehberimiz zirve için ekipmanlarınızı kontrol edecek (örn. kramponlar, ayakkabılar,batonlar, fenerler). Akşam 5 civarında erken akşam yemeği yiyin ve erken uyuyun. Geceyi çadırda geçirin (Ararat Kampı 2).
 1. Gün: Zirve Yürüyüşü ve Kamp 1’e Dönüş

Sabah 1-2 civarında erken kahvaltı yapacağız, paketli öğle yemeğimizi alıp Zirveden yaklaşık 200 m önceki krampon noktasına kadar 5-6 saat boyunca kayalık arazilerden tırmanacağız. Ağrı 5137 m zirvesinde Türkiye, İran ve Ermenistan sınırlarının ötesindeki manzaraya hayran kalacağız. Zirveden sonra biraz dinlenmek için Kamp 2’ye iniyoruz (1-2 saat) ve enerjimizi yeniden dolduruyoruz. Çadırlarımızı ve bagajlarımızı toplayıp katırlarla Kamp 1’e transfer edilecekler. Kamp 1’e iniş (2 saat). Akşam yemeği ve başarımızı kutlayın // 22:00’da ışıklar sönüyor. Çadırda Geceleme (Ararat Kampı 1).

 1. Gün: Doğubayazıt’a Transfer
 • Kahvaltının ardından Cevirme köyüne iniyoruz (2-3 saat) ve minibüsle Doğubayazıt’a transfer oluyoruz. Doğubayazıt’taki otelimize yerleşip tazeleniyoruz. 17. yüzyıldan kalma İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret edin ve Nuh’un Gemisi alanının ayak izlerini görün. Yerel bir restoranda kutlama yemeği. Geceleme Doğubayazıt Otelinde.
 1. Gün: Havalimanına Transfer

Kahvaltının ardından İç Hatlar Havalimanına (Van/Ağrı/Iğdır) transfer oluyoruz. Rehberimizle vedalaşıp ve harika anılarla evinize güzel anılarla birlikte dönüyoruz.

Etkinlik Ücreti ve İletişim Bilgileri:

 • İki kişilik odalarda kişi başı: 14950 TL (temmuz başına kadar geçerli fiyat sonra 17500 tl)
 • Tek kişilik (single) konaklama farkı: 3000 TL
 • Rezervasyon için kapora: 5000 TL
 • Rehber İskender Baydan
  2 gece otel 4 gece çadır konaklamalı
 • Sadece kişisel ekipmanlarınızı getiriyorsunuz. (uyku tulumu- baton vs.) çadır bizim tarafımızdan veriliyor.

İletişim: +905558101267 veya WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

⚠️ İptal Koşulları: Son 30 gün kala yapılan iptallerde ödemenin tamamı iade edilir. Son 15 hafta kala yapılan iptallerde faaliyet ücretinin tamamı talep edilir.


Hazırlıklarınızı Yapın ve Doğanın Tadını Çıkarın!

Bu etkinlik için hazırlıklarınızı yapın ve doğanın tadını çıkarın! Unutulmaz bir ararat macerası sizleri bekliyor


✨ Keyifli Geziler Dileriz! ✨


 

Add a Comment

Your email address will not be published.

United Kingdom
Travel to

United Kingdom

Quick booking process

Talk to an expert